Aktualności,  Astronomia

Przygody Georga – Lucy i Stephen Hawking

Tytuł: ,,George i tajny klucz do wszechświata”
Autorzy: Lucy Hawking, Stephen Hawking, Christophe Galfard
Ilustracje: Garry Parsons
Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2019

 

W pierwszej części przygód Georga, pt. „George i tajny klucz do wszechświata”, Stephen Hawking i jego córka Lucy w przemyślany sposób, dzięki ciekawej fabule, przeprowadzają czytelników przez najważniejsze zagadnienia astronomii i fizyki. Odpowiadają w prosty i barwny sposób na najciekawsze pytania: Czym jest Wszechświat? Czy z Czarnej Dziury można się wydostać? Dlaczego 3,5 mld lat temu nie moglibyśmy żyć na Ziemi? Tytułowy George zgłębia tajemnice kosmosu dzięki superinteligentnemu komputerowi. Wyrusza w podróż razem z nowo poznaną koleżanką Annie i jej ojcem Erikiem w najodleglejsze zakątki Wszechświata. Przygoda ta zdaje się nie mieć końca, a my podróżujemy razem z bohaterami. Książka jest wspaniałym wstępem do nauki o Kosmosie nie tylko dla najmłodszych. Łączy bowiem fakty i teorie naukowe, które są przedstawione prostym i zrozumiałym językiem. Ilustracje w niej zawarte przeplatane z autentycznymi zdjęciami z przestrzeni kosmicznej pomagają wyobrazić sobie najważniejsze zachodzące w przestrzeni kosmicznej procesy.
Autorzy poruszają też istotną kwestię ochrony środowiska oraz ważności nauki, a także roli oraz przede wszystkim umiejętnego wykorzystania technologii w naszym świecie.

Tytuł: ,,George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”
Autorzy: Lucy Hawking, Stephen Hawking, Christophe Galfard
Ilustracje: Garry Parsons
Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2019

George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” to druga odsłona przygód George’a w kosmosie. Stephen Hawking i jego córka Lucy ponownie rozpalą wyobraźnię czytelnika. George bardzo się zasmucił na wieść, że jego przyjaciółka Annie i jej ojciec przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, gdzie Eric ma rozpocząć nową pracę przy programie lotów kosmicznych – będzie szukać oznak życia we Wszechświecie. Na szczęście rozłąka nie trwa zbyt długo. Kiedy dziewczynka stwierdza, że kontaktują się z nią kosmici, by przekazać jej ostrzeżenie, George rusza na pomoc. On, Annie, superinteligentny komputer Kosmos i Emmett, nowy irytujący kolega, udają się na poszukiwanie kosmicznego skarbu po całej Galaktyce i nie tylko.

Lucy Hawking dzięki doświadczeniu, jakie zyskała podczas lotów w stanie nieważkości, i wywiadom z astronautami doskonale oddała realia programu lotów kosmicznych.
Książka zawiera dodatkowo eseje Stephena Hawkinga oraz jego kolegów fizyków o najnowszych teoriach na temat podróży po Wszechświecie.

Seria przygód Georga i Annie wzbudza entuzjazm i ciekawość nie tylko wśród młodych czytelników. Łączy w sobie rozrywkę i dużą porcję wiedzy, którą z pewnością każdy czytelnik przyswoi bez wielkiego wysiłku. Polecamy i czekamy na kolejną część podróży w nieznane!

Stephen Hawking – jeden z najwybitniejszych fizyków teoretycznych; profesor matematyki na University of Cambridge. Autor wielu światowych bestsellerów popularnonaukowych, m.in. książek: „Krótka historia czasu”, „Wszechświat w skorupce orzecha”.
Lucy Hawking – pisarka i dziennikarka. Razem z ojcem Stephenem Hawkingiem napisała serię książek dla dzieci o kosmicznych przygodach George’a.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *