Bez kategorii

World Space Week Wrocław 2020

Z uwagi na stan pandemii, tegoroczne kosmiczne wydarzenia World Space Week Wrocław odbędą się w formie zdalnej. Mimo zapewnień organizatorów o stacjonarnej formule wydarzenia, sytuacja w kraju zweryfikowała początkowe plany. Jednak stowarzyszenie WroSpace wraz z partnerami dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczny World Space Week Wrocław utrzymał swój wysoki standard, był nadal atrakcyjny i niezapomniany dla wszystkich uczestników. Jak zwykle udział w wydarzeniach jest bezpłatny!


Od 23.10 do 06.11.2020 r. Wrocław stanie się areną Zrównoważonego Questingu Kosmicznego – wszystkich fanów tego rodzaju zabaw, a także tych, którzy nie mieli jeszcze okazji świetnie się bawić w trakcie questingu, zapraszamy do przygotowanego przez nas wyzwania. Szczegóły znajdziecie na: www.zagadkowy.pl/kosmos oraz www.worldspaceweek.pl. Do wygrania fantastyczne nagrody!


7.11.2020 r. obędzie się konferencja popularnonaukowa, która będzie transmitowana na kanale YouTube oraz portalu Facebook. Szczegóły na stronie wydarzenia. W tym roku będzie okazja do wysłuchania prelekcji: prof. Krzysztofa Meissnera, prof. Macieja Mikołajewskiego, dra Krzysztofa Kanawki, Leszka Orzechowskiego, Jędrzeja Kowalewskiego, Joanny Kuźmy oraz Gordona Wasilewskiego. Odbędzie się także debata „Edukacja w sektorze kosmicznym – kadry dla polskiego sektora kosmicznego” z udziałem cenionych specjalistów z Polski w tym obszarze.


8.11.2020 r. odbędzie się zdalny maraton warsztatów i kosmicznych spotkań z wieloma wspaniałymi postaciami świata astronomii oraz technologii kosmicznych. Na poszczególne wydarzenia będą obowiązywały zapisy. Organizatorzy zadbają o to, abyście mogli Państwo zażyć coroczną dawkę kosmicznych inspiracji. Nie zabraknie także wielu okazji do zdobycia gadżetów czwartej edycji World Space Week Wrocław 2020!


Ponadto wysłane zostaną trzy balony stratosferyczne, jeden z transmisją na żywo z lotu, która będzie udostępniona w sieci. Drugi dedykowany społeczności krótkofalowców, którzy od lat łączą swoją pasję z kosmosem i astronomią. Trzeci będzie okazją do odbioru obrazków za pomocą nieco historycznej, choć dla wielu wciąż zaskakującej metody transmisji – SSTV.

Organizatorzy przygotowali także trzecią edycję szkolenia dla nauczycieli „Kosmiczne Inspiracje”, która odbędzie się w dniach 20-22.11.2020 r. – w tym roku całkowicie zdalnie. Uczestnicy otrzymają imponujący pakiet materiałów edukacyjnych i pomocy szkolnych do pracy.


Wydarzenia współfinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Stowarzyszenie WroSpace

Strona FB: https://www.facebook.com/wswwroclaw

Wydarzenia: 
https://www.facebook.com/events/2716765075319620 – questing
https://www.facebook.com/events/360622395187813 – konferencja i debata
https://www.facebook.com/events/685294725720422 – warsztaty
https://www.facebook.com/events/848033476010419 – kosmiczne spotkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *