Low Gravity Show 2022

ZLOT MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII

WARSZTATY WYKŁADY EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ OBSERWACJE
29-31 lipca 2022


WIĘCEJ O ZLOCIE »

Low Gravity Show 2022

Marzyliście kiedyś, aby poznać bliżej Kosmos, ale zabrakło czasu, aby zgłębić temat? A może chcieliście popatrzeć w niebo, ale zabrakło odpowiedniego sprzętu? A może chcecie po prostu wypocząć pod gwiazdami w doborowym towarzystwie? Z nami będziecie mieli niepowtarzalną okazję nadrobić zaległości, przeżyć niezwykłą przygodę i zobaczyć co kryje niebo na własne oczy. W dniach 29-31 lipca 2022 odbędzie się czwarty zlot dla miłośników astronomii Low Gravity Show organizowany przez magazyn "Astronomia". Serdecznie zapraszamy do udziału w tym kosmicznym wydarzeniu.

7% RABATU NA LGS 2022
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia".

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »

Atrakcje Low Gravity Show 2022

AGH Space Systems

Z radością informujemy, że kolejnym gościem specjalnym będzie koło naukowe AGH Space Systems wraz z łazikiem Kalman oraz z rakietą sondującą. Goście opowiedzą nam czym się zajmują podczas prelekcji "Kroniki Systemów Gwiezdnych".
Michał Kałużny - warsztaty astrofotograficzne

Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Prowadził zajęcia z fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto oraz video. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 cykliczne Warsztaty Astrofotografii Szlakiem Gwiazd w Bieszczadach. Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.

Michał poprowadzi dla nas warsztaty z zakresu astrofotografii.
Marcin Górko (Nikon) - wykłady z optyki instrumentalnej, pokazy nieba

Z tym Panem nie można się nudzić, ani w dzień, ani w nocy... Dlaczego? Bo prowadzi świetne obserwacje nie tylko w nocy, ale również pokazy planet w dzień (sic!). A wszystko to przy wykorzystaniu wysokiej klasy sprzętu firmy Nikon. Poprzednim razem mieliśmy okazję obserwować przez lornetkę Nikon WX 7×50 skonstruowaną na 100-lecie firmy Nikon z bezkompromisowych komponentów optycznych. Co tym razem ciekawego przywiezie Marcin? Zobaczymy już w lipcu. Marcin poprowadzi również wykłady z optyki instrumentalnej zarówno dla początkujących użytkowników jak i zaawansowanych.


Zdjęcie: Mariusz KulmaMarzena Rogozińska - wykłady astrofotograficzne

Z zawodu nauczycielka, która astrofotografią zafascynowała się półtora roku temu. Kilka miesięcy temu, zdjęcie, które wykonała podczas maksimum roju Perseidów, zostało wyróżnione przez NASA i otrzymało tytuł Astronomy Picture Of The Day. Podróżniczka, która w poszukiwaniu ciemnego nieba i ciekawych kadrów przemierza setki kilometrów w kraju i za granicą, fotografując Drogę Mleczną, zorzę polarną, obiekty głębokiego nieba i Układu Słonecznego. Swoje zdjęcia publikuje w polskich czasopismach astronomicznych (m.in. w magazynie "Astronomia"), prowadzi autorskie spotkania i warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Anna Bukiewicz-Szul - WroSpace

Współzałożycielka i liderka stowarzyszenia WroSpace. Popularyzatorka nauki, specjalizująca się w eksploracji kosmosu, astronomii oraz fizyce współczesnej. Z wykształcenia fizyk komputerowy, a na co dzień nauczycielka fizyki i informatyki we Wrocławiu. Pasjonatka, społeczniczka, a przy tym wulkan pozytywnej energii. Jest odpowiedzialna za organizację oraz stronę merytoryczną wydarzeń World Space Week Wrocław i Yuri’s Night Wrocław, jednych z największych imprez popularnonaukowych o tematyce kosmicznej w Polsce. Jest Ambasadorką Kosmiczną Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Współorganizatorka szkoleń dla nauczycieli, podczas których wykorzystuje wiedzę z międzynarodowych kursów, w których sama brała udział, m.in. organizowanych przez CERN, ESA i ASEF. Laureatka nagrody Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla Wyróżniających się Nauczycieli Fizyki w 2020 r.
Włodzimierz Tarnowski - WroSpace

Miłośnik kosmosu i wszystkiego, co lata, ze szczególnym naciskiem na balony. Krótkofalowiec, pasjonat techniki i nowych technologii. Współzałożyciel stowarzyszenia WroSpace oraz klubu krótkofalowców SP6ZWR. Popularyzator nauki. Tworzy i prowadzi praktyczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oparte na wykorzystaniu techniki i technologii w przystępny dla każdego sposób. Konstruktor drobnej elektroniki, którą wykorzystuje do realizacji swoich pasji. Jeden z najbardziej doświadczonych operatorów misji balonów stratosferycznych, których na swoim koncie ma już blisko sto, w tym testy komórek rakowych człowieka, loty testowe prototypów satelitów, testy promieniowania kosmicznego i wiele innych fascynujących projektów. Zawodowo również związany z elektroniką i technologią. W wolnym czasie najłatwiej spotkać go w górach.
Łukasz Wyka - eksperymenty

Głodni eksperymentów? Łukasz Wyka z LabO poprowadzi niesamowity pokaz ze spektakularnymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi. Ogień, dym, plazma - do wyboru do koloru. W czasie poprzedniego zlotu szczególnie dzieciom przypadły do gustu przeprowadzane eksperymenty, choć tak naprawdę każdy z uczestników znalazł tu coś dla siebie. Łukasz Wyka prowadzi również dział "Warsztaty Młodego Astronomia" w magazynie "Astronomia".


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)Kamil Jurczyszyn - pokazy Słońca

Znacie zwycięzcę Konursu Astrofotograficznego Forumastronomiczne.pl 2019 dla początujących? Jeśli nie, to będziecie mieli okazję poznać! Kamil odkąd pamięta interesował się astronomią. Wczesna podstawowka to przełom, gdy z zestawu Astro Cabinet 90 zbudował swój pierwszy "teleskop". W pewnym momencie samo podziwianie nocnego nieba przestało wystarczać i pojawiła się pasją do astrofotografii. Na codzień samodzielny pracownik w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kamil poprowadzi pokazy Słońca za pomocą teleskopu słonecznego Lunt oraz warsztaty z zakresu obróbki zdjęć.
Maciej Draws - historia podboju kosmosu

Nauczyciel fizyki w Conradinum w jednej z najstarszych szkół w Gdańsku. Miłośnik historii podboju kosmosu i fizyki. Każdy swój wyjazd planuje w taki sposób, aby z tą historią był związany, a zrobione zdjęcia mógł później wykorzystać na lekcjach fizyki. Miał okazję być w takich miejscach jak: Instytut Nielsa Bohra w Kopenhadze (gdzie powstawała fizyka atomowa i kwantowa), CERNie pod Genewą (gdzie znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów), w laboratorium gdzie Otto Han i Lise Meitner dokonali rozszczepienia jądra atomowego, Panemuende i podziemnej fabryce Nordhausen, gdzie powstawały rakiety V2 oraz Kennedy Space Center przylądku Canaveral i kilku innych. Budował z uczniami rakiety i robił zdjęcia Ziemi, korzystając z aparatu umieszczonego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Za swoje działania w 2017 r. otrzymał nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Warsztaty dla dzieci

Układ Słoneczny, spektrometr, a może coś zupełnie innego? Co tym razem zbudują dzieci podczas warsztatów? Na pewno coś wyjątkowego.


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)Apogee Games - Strefa AstroVR

Apogee Games - wydawca magazynu Astronomia zapewnia dostęp do strefy VR, w której będziemy mogli odbyć niesamowitą podróż po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dosięgnąć gwiazd.Organizatorzy

Na zlocie będzie można porozmawiać z redaktor naczelną Marią Pacholak-Cybulską oraz wydawcą magazynu Astronomia - Mariuszem Kulma.
LGS 2021 - tak było rok temu

Zapraszamy do relacji zlotu Low Gravity Show 2021 organizowanego przez magazyn Astronomia i Apogee Games.
Low Gravity Show 2021 – relacja »

7% RABATU NA LGS 2022
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia".

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »PATRONI MEDIALNI

• Magazyn "Astronomia" – astronomia.media.pl
• Apogee Games – apogeegames.pl
• Kosmonauta.net – kosmonauta.net
• forumastronomiczne.pl – forumastronomiczne.plSPRZĘT

Obserwacje astronomiczne możliwe będą dzięki teleskopom udostępnionym przez sklep Astroshop.pl
www.astroshop.pl

LOKALIZACJA

Zlot miłośników astronomii Low Gravity Show 2022 odbędzie się w Centrum Molo. Hotel położony jest w malowniczym miejscu nad Zalewem Sulejowskim, w scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki sąsiedztwu Zalewu Sulejowskiego, Hotel Molo może pochwalić się licznymi atrakcjami wodnymi, takimi jak wypożyczalnia kajaków, rowerków wodnych i jachtów. Miłośnicy innych sportów mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego do gry w siatkówkę, badmintona czy piłkę nożną.

To wszystko oczywiście w przerwach między warsztatami i wykładami astronomicznymi. Program zapowiada się bardzo ciekawie.

Strona Centrum Molo: centrummolo.pl


DODATKOWE ATRAKCJE

Malownicza okolica i baśniowa sceneria Centrum Molo znajdującego się bardzo blisko jeziora sprawia, że również poza terenem hotelowym na uczestników Low Gravity Show czeka moc atrakcji.

Niezwykłe okoliczności przyrody powodują, że Sulejowski Park Krajobrazowy jest celem wielu wycieczek. Najbardziej popularnymi miejscami odwiedzanymi przez naszych gości są: Groty Nagórzyckie, skansen Rzeki Pilicy, rezerwat Niebieskie Źródła oraz poniemieckie bunkry.
ORGANIZATOR

Organizatorem zlotu jest Apogee Games, wydawca i właściciel magazynu "Astronomia", jedynego miesięcznika astronomicznego Polsce.
"Astronomia" to przeszło 1000 stron rocznie wiedzy o Kosmosie.www.astronomia.media.pl

REGULAMIN

1. Organizatorem zlotu Low Gravity Show 2022 zwanego dalej LGS 2022 jest magazyn "Astronomia", którego wydawcą i właścicielem jest Apogee Games Mariusz Kulma z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, Dąbrówki 33/20.

2. Zlot LGS 2022 odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 r. w centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO znajdującym się w Smardzewicach (http://centrummolo.pl).

3. Uczestnicy LGS 2022 mają prawo do brania udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych w programie. Zajęcia nie są jednak obowiązkowe.

4. Opłata rejestracyjna LGS 2022.

• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby dorosłej i dzieci powyżej 13 roku życia: 799,00 zł, dla prenumeratorów 743,07 zł
• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby w wieku 4-12 lat (nieukończone 13 lat): 649,00 zł, dla prenumeratorów 603,57 zł
• Koszt pobytu dziecka do 3 roku życia (nieukończone 4 lata): gratis!

• Dopłata za pokój 1-osobowy +25%.

Opłata obejmuje koszty noclegu (2 doby), pełnego wyżywienia (piątek kolacja, sobota 3 posiłki, niedziela śniadanie) oraz koszty organizacji Low Gravity Show 2022. Każdy z uczestników otrzymuje koszulkę zlotową, identyfikator oraz niespodziankę :)

5. Prenumeratorzy magazynu "Astronomia" (min. roczna prenumerata) mają prawo do rabatu w wysokości 7%. W przypadku rodziny wieloosobowej wystarczy jedna prenumerata. Rabaty się nie sumują z rabatem za wcześniejszą rejestrację.

6. Uczestnik LGS 2022 podpisuje Deklarację Uczestnika LGS 2022 oraz otrzymuje identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz koszulkę zlotową.

7. Liczba uczestników LGS 2022 jest ograniczona liczbą zarezerwowanych miejsc noclegowych w ośrodku. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz internetowy lub pod adresem lowgravity@astronomia.media.pl. Organizator ma prawo utworzenia listy rezerwowej.

8. Brak uiszczenia opłaty wpisowej w terminie 7 dni od dokonania zgłoszenia powoduje anulowanie zgłoszenia.

Wpłat można dokonywać przelewem na konto:

APOGEE GAMES Mariusz Kulma
05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki 33/20
35 1140 2004 0000 3302 8233 7971
Tytuł przelewu: Low Gravity Show 2022

9. O zakwaterowaniu uczestników w poszczególnych pokojach decyduje Organizator biorąc w miarę możliwości pod uwagę życzenia uczestników oraz kierując się zasadami słuszności.

10. Uczestnik LGS 2022 zobowiązany jest przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu.

11. Uczestnik LGS 2022 zobowiązany jest nosić identyfikator LGS 2022 pod rygorem wykluczenia z poszczególnych imprez lub zajęć (bez zwrotu opłaty wpisowej).

12. Uczestnik LGS 2022 zobowiązany jest wykonywać polecenia porządkowe przedstawicieli i pracowników Organizatora. W czasie LGS 2022 Organizator rozstrzyga wszelkie wątpliwości co do interpretacji niniejszego regulaminu i jego poszczególnych postanowień.

13. Organizator LGS 2022 może wykluczyć (bez zwrotu opłaty wpisowej) z poszczególnych zajęć, imprez lub z całego LGS 2022 Uczestnika, który swoim zachowaniem naraża Organizatora na szkodę lub zagraża mieniu, życiu lub zdrowiu jakichkolwiek Uczestników LGS 2022 lub osób trzecich, narusza porządek prawny lub rażąco narusza zasady współżycia społecznego. W szczególności Organizator LGS 2022 może wykluczyć z zajęć ze sprzętem optycznym Uczestnika będącego pod wpływem alkoholu.

14. Organizator LGS 2022 jest uprawniony do utrwalania zlotu, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

15. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu LGS 2022 z uzasadnionych powodów, np.: warunki pogodowe uniemożliwiające lub znacznie utrudniające obserwacje, odwołanie przyjazdu przez prelegenta, siła wyższa itp., a ponadto prawo do ustalenia i zmiany programu LGS 2022.

16. Za zachowanie Uczestników na i poza terenem LGS 2022 Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Oznacza to, że każdy Uczestnik LGS 2022 ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez osoby trzecie lub innych uczestników w stosunku do uczestników LGS 2022 oraz ich sprzętu, jak i za szkody spowodowane przez uczestników LGS 2022 w stosunku do osób trzecich.

18. Organizator dołoży wszelkich rozsądnych starań, aby każdy Uczestnik LGS 2022 w pełni skorzystał z wszystkich zajęć i warsztatów, a poziom dostarczonej wiedzy był jak najwyższej jakości.

19. Termin zgłaszania uczestnictwa: 26 czerwca 2022.

20. Udział w LGS 2022 można odwołać do 26 czerwca 2022.

21. Zwrot kosztów w przypadku rezygnacji:

• do 12 czerwca 2022 zwrot całości kosztów
• po 12 czerwca 2022 zwrot kosztów pomniejszonych o koszt produkcji koszulki zlotowej.

22. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zlocie tylko wraz z opiekunem.

Kontakt