Low Gravity Show 2021

ZLOT MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII

WARSZTATY WYKŁADY EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ OBSERWACJE
9-11 lipca 2021


WIĘCEJ O ZLOCIE »

Low Gravity Show 2021

Marzyliście kiedyś, aby poznać bliżej Kosmos, ale zabrakło czasu, aby zgłębić temat? A może chcieliście popatrzeć w niebo, ale zabrakło odpowiedniego sprzętu? A może chcecie po prostu wypocząć pod gwiazdami w doborowym towarzystwie? Z nami będziecie mieli niepowtarzalną okazję nadrobić zaległości, przeżyć niezwykłą przygodę i zobaczyć co kryje niebo na własne oczy. W dniach 9-11 lipca 2021 odbędzie się trzeci zlot dla miłośników astronomii Low Gravity Show organizowany przez magazyn "Astronomia". Serdecznie zapraszamy do udziału w tym kosmicznym wydarzeniu.

7% RABATU NA LGS 2021
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia".

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »

Atrakcje Low Gravity Show 2021

Łazik marsjański PCz Rover Team - Politechnika Częstochowska

Miło nam poinformować, że do gości specjalnych na tegorocznym zlocie Low Gravity Show dołączy łazik marsjański z Politechniki Częstochowskiej. Studenci biorący udział w projekcie opowiedzą nam o konstrukcji, zawodach, a być może pozwolą nam nawet pojeździć 😉 Warto dodać, że łazik ten zajął pierwsze miejsce w największym i najbardziej prestiżowym konkursie łazików marsjańskich University Rover Challenge 2018 zorganizowanym na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych.
Michał Kałużny - warsztaty astrofotograficzne

Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Prowadził zajęcia z fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto oraz video. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 cykliczne Warsztaty Astrofotografii Szlakiem Gwiazd w Bieszczadach. Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.

Michał poprowadzi dla nas warsztaty z zakresu astrofotografii.
Łukasz Wyka - eksperymenty

Głodni eksperymentów? Łukasz Wyka z LabO poprowadzi niesamowity pokaz ze spektakularnymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi. Ogień, dym, plazma - do wyboru do koloru. W czasie poprzedniego zlotu szczególnie dzieciom przypadły do gustu przeprowadzane eksperymenty, choć tak naprawdę każdy z uczestników znalazł tu coś dla siebie. Łukasz Wyka prowadzi również dział "Warsztaty Młodego Astronomia" w magazynie "Astronomia".


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)Kamil Jurczyszyn - pokazy Słońca

Znacie zwycięzcę Konursu Astrofotograficznego Forumastronomiczne.pl 2019 dla początujących? Jeśli nie, to będziecie mieli okazję poznać! Kamil odkąd pamięta interesował się astronomią. Wczesna podstawowka to przełom, gdy z zestawu Astro Cabinet 90 zbudował swój pierwszy "teleskop". W pewnym momencie samo podziwianie nocnego nieba przestało wystarczać i pojawiła się pasją do astrofotografii. Na codzień samodzielny pracownik w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kamil poprowadzi pokazy Słońca za pomocą teleskopu słonecznego Lunt oraz warsztaty z zakresu obróbki zdjęć.
Marcin Górko (Nikon) - wykłady z optyki instrumentalnej, pokazy nieba

Z tym Panem nie można się nudzić, ani w dzień, ani w nocy... Dlaczego? Bo prowadzi świetne obserwacje nie tylko w nocy, ale również pokazy planet w dzień (sic!). A wszystko to przy wykorzystaniu wysokiej klasy sprzętu firmy Nikon. Poprzednim razem mieliśmy okazję obserwować przez lornetkę Nikon WX 7×50 skonstruowaną na 100-lecie firmy Nikon z bezkompromisowych komponentów optycznych. Co tym razem ciekawego przywiezie Marcin? Zobaczymy już w lipcu. Marcin poprowadzi również wykłady z optyki instrumentalnej zarówno dla początkujących użytkowników jak i zaawansowanych.


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)Bartosz Wojczyński - miłośnik astronomii z ponad dziesięcioma latami doświadczenia na polu astrofotografii.

Zdobywca wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. Astrobin Image of the Day oraz NASA APOD (Astronomy Picture of the Day). Organizator wypraw astrofotograficznych do najciemniejszych miejsc na naszej planecie. Bartosz ceni sobie wszechstronność i różnorodność – w jego fotograficznym dorobku można znaleźć zarówno zdjęcia głębokiego nieba, ekstremalne zbliżenia na Księżyc, jak i astrokrajobrazy prezentujące piękno kosmosu w szerokim polu. Na co dzień pracuje jako specjalista od przetwarzania obrazów i grafiki 3D.
Warsztaty dla dzieci

Układ Słoneczny, spektrometr, a może coś zupełnie innego? Co tym razem zbudują dzieci podczas warsztatów? Na pewno coś wyjątkowego. Warsztaty poprowadzą nasze dwie utalentowane redaktorki - Dominika Jasińska oraz Marta Chajczyk.


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)Apogee Games - Strefa AstroVR

Apogee Games - wydawca magazynu Astronomia zapewnia dostęp do strefy VR, w której będziemy mogli odbyć niesamowitą podróż po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dosięgnąć gwiazd.Organizatorzy

Na zlocie będzie można porozmawiać z redaktor naczelną Marią Pacholak-Cybulską oraz wydawcą magazynu Astronomia - Mariuszem Kulma.
LGS 2020 - tak było rok temu

Już drugi raz nad Zalewem Sulejowskim w Centrum MOLO stworzyliśmy małe uniwersum, w którym nie dość, że mamy wspaniałe okno pogodowe, to jeszcze łamiemy prawa fizyki, „zmniejszając” lokalnie grawitację. A wszystko po to, by kosmos był w zasięgu ręki.

Jeśli pierwsze pytanie po świeżo zakończonym zlocie brzmi „Kiedy następny?” to znaczy, że było fantastycznie! Dopisała pogoda, uczestnicy zlotu i zaproszeni goście, którzy przez 3 dni zapewniali nam astronomiczną ucztę. Wykłady, warsztaty, pokazy i długie godziny obserwacji oraz te spędzone na rozmowach o kosmosie i życiu w doborowym towarzystwie.

Zapraszamy do relacji z drugiego zlotu Low Gravity Show organizowanego przez magazyn Astronomia i Apogee Games.

Low Gravity Show 2020 – relacja »

7% RABATU NA LGS 2021
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia".

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »PATRONI MEDIALNI

• Magazyn "Astronomia" – astronomia.media.pl
• Apogee Games – apogeegames.pl
• Kosmonauta.net – kosmonauta.net
• forumastronomiczne.pl – forumastronomiczne.plSPRZĘT

Obserwacje astronomiczne możliwe będą dzięki teleskopom udostępnionym przez sklep Astroshop.pl
www.astroshop.pl

LOKALIZACJA

Zlot miłośników astronomii Low Gravity Show 2021 odbędzie się w Centrum Molo. Hotel położony jest w malowniczym miejscu nad Zalewem Sulejowskim, w scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki sąsiedztwu Zalewu Sulejowskiego, Hotel Molo może pochwalić się licznymi atrakcjami wodnymi, takimi jak wypożyczalnia kajaków, rowerków wodnych i jachtów. Miłośnicy innych sportów mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego do gry w siatkówkę, badmintona czy piłkę nożną.

To wszystko oczywiście w przerwach między warsztatami i wykładami astronomicznymi. Program zapowiada się bardzo ciekawie.

Strona Centrum Molo: centrummolo.pl


DODATKOWE ATRAKCJE

Malownicza okolica i baśniowa sceneria Centrum Molo znajdującego się bardzo blisko jeziora sprawia, że również poza terenem hotelowym na uczestników Low Gravity Show 2018 czeka moc atrakcji.

Niezwykłe okoliczności przyrody powodują, że Sulejowski Park Krajobrazowy jest celem wielu wycieczek. Najbardziej popularnymi miejscami odwiedzanymi przez naszych gości są: Groty Nagórzyckie, skansen Rzeki Pilicy, rezerwat Niebieskie Źródła oraz poniemieckie bunkry.
ORGANIZATOR

Organizatorem zlotu jest Apogee Games, wydawca i właściciel magazynu "Astronomia", jedynego miesięcznika astronomicznego Polsce.
"Astronomia" to przeszło 1000 stron rocznie wiedzy o Kosmosie.www.astronomia.media.pl

REGULAMIN

1. Organizatorem zlotu Low Gravity Show 2021 zwanego dalej LGS 2021 jest magazyn "Astronomia", którego wydawcą i właścicielem jest Apogee Games Mariusz Kulma z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, Dąbrówki 33/20.

2. Zlot LGS 2021 odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2021 r. w centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO znajdującym się w Smardzewicach (http://centrummolo.pl).

3. Uczestnicy LGS 2021 mają prawo do brania udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych w programie. Zajęcia nie są jednak obowiązkowe.

4. Opłata rejestracyjna LGS 2021.

• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby dorosłej i dzieci powyżej 13 roku życia: 769,00 zł, dla prenumeratorów 715,17 zł
• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby w wieku 4-12 lat (nieukończone 13 lat): 669,00 zł, dla prenumeratorów 622,17 zł
• Koszt pobytu dziecka do 3 roku życia (nieukończone 4 lata): gratis!

• Dopłata za pokój 1-osobowy +20%.

Opłata obejmuje koszty noclegu (2 doby), pełnego wyżywienia (piątek kolacja, sobota 3 posiłki, niedziela śniadanie) oraz koszty organizacji Low Gravity Show 2021. Każdy z uczestników otrzymuje koszulkę zlotową, identyfikator oraz niespodziankę :)

5. Prenumeratorzy magazynu "Astronomia" (min. roczna prenumerata) mają prawo do rabatu w wysokości 7%. W przypadku rodziny wieloosobowej wystarczy jedna prenumerata. Rabaty się nie sumują z rabatem za wcześniejszą rejestrację.

6. Uczestnik LGS 2021 podpisuje Deklarację Uczestnika LGS 2021 oraz otrzymuje identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz koszulkę zlotową.

7. Liczba uczestników LGS 2021 jest ograniczona liczbą zarezerwowanych miejsc noclegowych w ośrodku. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz internetowy lub pod adresem lowgravity@astronomia.media.pl. Organizator ma prawo utworzenia listy rezerwowej.

8. Brak uiszczenia opłaty wpisowej w terminie 7 dni od dokonania zgłoszenia powoduje anulowanie zgłoszenia.

Wpłat można dokonywać przelewem na konto:

APOGEE GAMES Mariusz Kulma
05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki 33/20
39 1950 0001 2006 0024 1781 0003
Tytuł przelewu: Low Gravity Show 2021

9. O zakwaterowaniu uczestników w poszczególnych pokojach decyduje Organizator biorąc w miarę możliwości pod uwagę życzenia uczestników oraz kierując się zasadami słuszności.

10. Uczestnik LGS 2021 zobowiązany jest przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu.

11. Uczestnik LGS 2021 zobowiązany jest nosić identyfikator LGS 2021 pod rygorem wykluczenia z poszczególnych imprez lub zajęć (bez zwrotu opłaty wpisowej).

12. Uczestnik LGS 2021 zobowiązany jest wykonywać polecenia porządkowe przedstawicieli i pracowników Organizatora. W czasie LGS 2021 Organizator rozstrzyga wszelkie wątpliwości co do interpretacji niniejszego regulaminu i jego poszczególnych postanowień.

13. Organizator LGS 2021 może wykluczyć (bez zwrotu opłaty wpisowej) z poszczególnych zajęć, imprez lub z całego LGS 2021 Uczestnika, który swoim zachowaniem naraża Organizatora na szkodę lub zagraża mieniu, życiu lub zdrowiu jakichkolwiek Uczestników LGS 2021 lub osób trzecich, narusza porządek prawny lub rażąco narusza zasady współżycia społecznego. W szczególności Organizator LGS 2021 może wykluczyć z zajęć ze sprzętem optycznym Uczestnika będącego pod wpływem alkoholu.

14. Organizator LGS 2021 jest uprawniony do utrwalania zlotu, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

15. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu LGS 2021 z uzasadnionych powodów, np.: warunki pogodowe uniemożliwiające lub znacznie utrudniające obserwacje, odwołanie przyjazdu przez prelegenta, siła wyższa itp., a ponadto prawo do ustalenia i zmiany programu LGS 2021.

16. Za zachowanie Uczestników na i poza terenem LGS 2021 Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Oznacza to, że każdy Uczestnik LGS 2021 ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez osoby trzecie lub innych uczestników w stosunku do uczestników LGS 2021 oraz ich sprzętu, jak i za szkody spowodowane przez uczestników LGS 2021 w stosunku do osób trzecich.

18. Organizator dołoży wszelkich rozsądnych starań, aby każdy Uczestnik LGS 2021 w pełni skorzystał z wszystkich zajęć i warsztatów, a poziom dostarczonej wiedzy był jak najwyższej jakości.

19. Termin zgłaszania uczestnictwa: 15 czerwca 2021.

20. Udział w LGS 2021 można odwołać do 15 czerwca 2021.

21. Zwrot kosztów w przypadku rezygnacji:

• do 1 czerwca 2021 zwrot całości kosztów
• po 1 czerwca 2021 zwrot kosztów pomniejszonych o koszt produkcji koszulki zlotowej.

22. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zlocie tylko wraz z opiekunem.

Kontakt